دانلود مقالات علمی

پرداخت آنلاین بانک ملت
دانلود مقالات سایتهای مرجع سامانه پرداخت آنلاین ما
 
 
 
 
محل کنونی شما: مهندسی صنایع مدیریت منابع انسانی
 
 

دانلود مقاله مدیریت منابع انسانی

نامه الکترونیک چاپ

 

مدیریت منابع انسانی در سازمان های کوچک

مولفین: Melissa S. Cardona / Christopher E. Stevens

مترجم: فاطمه مطهری نژاد

سال: 2013

چکیده:

اگر چه بیشتر دانش ما درباره‌ی مباحث سنتی منابع انسانی (کارمندیابی، جبران خدمات، ارزیابی) در سازمانهای بزرگ می‌توانند در سازمانها کوچک نیز بکار روند، با این حال شواهد نشان می‌دهد که سازمانهای کوچک تفاوتهای دارند و مدیریت افراد درون آن طرح واضحی مانند سازمانهای بزرگ ندارد. بررسی ها آشکار کرده است  که درک ما از مباحث مهم منابع انسانی در سازمان‌های کوچک محدود است. اگر چه ما ناچاریم در ابتدا درک کنیم که این سازمانها چگونه استخدام می‌کنند، پاداش می‌دهند، و شاید حتی چگونه کارکنان خود را برمی‌انگیزند، اما با کمبود تئوری و اطلاعات ضروری برای درک اینکه چگونه این سازمانها کارکنانشان را آموزش می‌دهند، عملکردشان را ارزیابی می‌کنند، تغییر سازمانی را اداره می‌کنند و یا به روابط بالقوه بین کارکنان پاسخ می‌دهند، مواجه هستیم.  مسلم است که تصمیمات بالقوه اولیه‌ی منابع انسانی ناچار تأثیر بسزایی در موفقیت سازمان را دارند. بسیار مهم است که ما درک کنیم چگونه این حوزه‌های کارکردی(و همچنین تکامل و تعامل آنها) بر سازمانهای کوچک نوظهور اثر می‌گذارند و چگونه تصمیمات اتخاذ شده منابع انسانی در طول مراحل رسمی توسعه یک سازمان بر اهداف بلند مدت آن اثر می‌گذارد.

واژه های کلیدی: سازمان کوچک، مدیریت، کارکنان، مدیریت منابع انسانی

 

مشخصاتمقاله / انگلیسی(ترجمه شده) / رایگان / ورد(docx) و پی دی اف(pdf)
آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۷

دانلود مقاله مشکلات ارزیابی کارکنان در سازمانها

نامه الکترونیک چاپ

 

مشکلات ارزیابی کارکنان در سازمانها

مولف: مریم وکیل زند(دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی-مدیریت مالی دانشگاه آزاد قشم)

موضوع: مدیریت منابع انسانی

سال: 2013

چکیده:

هدف از نگارش این مقاله ارتقای کیفی شغلی کارکنان در سازمانها بوده که در صورت انجام ارزیابی های واقعی کارکنان به آن دست یافته می شود . ارزشیابی شیوه کنترل فعالیت کارمندان عاملی بوده که طی آن مشخص می شود که مدیران به چه شیوه ای در میان کارکنان خود ایجاد انگیزه نموده و در مرحله بعد این روند ، ارائه شیوه صحیح انجام کار و اصلاح کارمند را تضمین می نماید و لذا ارزیابی کننده که کارمند را نیز مصاحبه خواهد نمود در صورت لزوم باید مسائل و مشکلات کارمندان را مشخص کرده و دست به اجرای اقدامات اصلاحی زده تا نیروی انسانی در سازمانها شکوفا شوند . فقدان توجه به ارزشیابی واقعی کارکنان در سازمانها از نکات قابل توجهی بوده که در این مقاله بدان پرداخته شده است.

واژه های کلیدی: ارزیابی، مدیریت، کارکنان، مدیریت منابع انسانی

 

مشخصاتمقاله / فارسی / رایگان / ورد(docx) و پی دی اف(pdf)
آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۸

دانلود کتاب مدیریت منابع انسانی

نامه الکترونیک چاپ
امتیاز کاربر: / 1
بدخوب 

چکیده ای از فصل اول کتاب:

امروزه مديريت منابع انسانى يكى از دانش‏هاى ضرورى براى هدايت كاركنان سازمان است كه شايد مهم‏ترين مهارت براى تمام مديران در سازمان‏ها و تلاش‏هاى گروهى به شمار آيد. بدون برخوردارى از دانش مذكور نمى‏توان به اهداف متعالى انسان‏ها و گروه‏ها دست يافت. در اين فصل به‏منظور شناخت دانش مديريت منابع انسانى به ارائه توضيحات كلى در مورد ماهيت دانش مذكور و وظايف مهمى كه آن دانش در سازمان‏ها به‏عهده دارد پرداخته مى‏شود، امّا قبل از آن لازم است در مورد «مديريت» و وظايف اساسى و عمومى مديران در سازمان‏ها توضيحات مختصرى آورده شود.

تعريف مديريت
مديريت يكى از مهم‏ترين فعاليت‏هاى انسانى به شمار مى ‏آيد. پيشرفت جوامع به كوشش‏هاى گروهى بستگى ‏دارد و همچنان‏كه گروه‏هاى سازمان يافته، گسترش مى‏يابد، عملكرد مديريت و مديران از اهميت بيشترى برخوردار مى ‏گردد.
مديريت، فرآيند طراحى و حفظ محيط و شرايطى است كه در آن، افراد گروه‏ها براى دستيابى به اهداف منتخب گروهى، به‏ طور مؤثر و با انگيزه، فعاليت نمايند
با توجه به اين تعريف، دانش مديريت براى هر نوع سازمانى و در تمام سطوح سازمانى براى رسيدن به اهداف، مورد استفاده قرار مى‏گيرد. در مورد وظايف مديريت، صاحب‏نظران نظريّات مختلفى را ابراز داشته‏اند. وظايفى كه تقريباً در مورد آنها اتفاق نظر وجود دارد، عبارت است از: برنامه‏ ريزى، سازماندهى، رهبرى و نظارت

 
 
 
 


.Reference Industrial Engineering ©2010-2016 By: OMIDIAN Design Group | All rights reserved