دانلود مقالات علمی

پرداخت آنلاین بانک ملت
دانلود مقالات سایتهای مرجع سامانه پرداخت آنلاین ما
 
 
 
 
محل کنونی شما: مهندسی صنایع مقالات
 
 

دانلود مقاله رایگان فارسی: طراحی شبکه کالاهای پرخطر با توجه به ریسک، هزینه و ناوگان حمل و نقل

نامه الکترونیک چاپ

کد مطلب: 161

طراحی شبکه کالاهای پرخطر با توجه به ریسک، هزینه و ناوگان حمل و نقل

سال 1393

نویسنده: ناصر ذوالفقاری جایگانی

منبع: نویسنده مقاله

چکیده :

در هنگام توزیع کالاهای پرخطر، کاهش ریسک یکی از مقوله‌های بسیار مهم است که باید به آن توجه کرد. دیگر موضوع، چگونگی تخصیص کالاهای پرخطر با توجه به مسیرهای حمل و بهینه کردن تعداد ماشین‌های مورد استفاده است. در این مقاله پس از بیان ادبیات موضوع کالاهای پرخطر، ترکیبی از دو مدل توزیع و ریسک، در عین توجه به بهینه کردن تعداد ماشین‌های حمل کالا، ارائه شده است. در پایان پس از طرح مسئله از نرم‌افزار CPLEX12.3 جهت حل و تحلیل مدل استفاده گردیده است.

کلمات کلیدی: کالای پرخطر، توزیع، مکان‌یابی-تخصیص، مکان‌یابی-مسیریابی، تخصیص

مشخصاتمقاله فارسی / فایل pdf(رایگان) / فایل متنی word(تجاری) / (PDF+Word(docx
آخرین به روز رسانی در دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۰

آموزش تعیین تعداد پرسشنامه برای نوشتن مقاله

نامه الکترونیک چاپ
امتیاز کاربر: / 1
بدخوب 

جدول مورگان

مقدمه

در صورتی که در روش انجام مقاله نیاز به انجام کار میدانی و تحلیل پرسشنامه دارید. ابتدا باید به صورت علمی بر اساس اندازه جامعه تعدادی پرسشنامه تدوین نمایید، که تعداد پرسشنامه ها وابسته به تابع توزیع ، میانگین و انحراف معیار جامعه دارد. حال در صورتی که تابع توزیع جامعه و انجراف معیار آن نامعلوم باشد می توانید از جدول مورگان استفاده نمایید. در ضمن در صورتی که اندازه جامعه از 100000 نفر بیشتر باشد به اندازه ی 384 نمونه نیاز دارید.

دانلود کنیدفایل پیوست

حجم فایل  : 64 KB
نوع فایل  :      
pdf
رمز فایل  : www.omidian.ir
دانلـــــــود : برای دانلود فایل کلیک کنید
توضیحات : 1- ابتدا بر روی لینک بالا کلیک کنید.
2- سپس از مرکز دانلود پس از مشاهده لینک دانلود، فایل را دانلود نمایید.
3- سپس فایل را با رمزی که در اختیار شما قرار داده شده است، از حالت فشرده خارج سازید.

این فایل توسط "امیدیان، مرجع مهندسی صنایع" برای دانلود قرار داده شده است.
آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۰

رویکردی برای تدوین راهبرد تولید براساس منطق فازی و QFD

نامه الکترونیک چاپ
امتیاز کاربر: / 1
بدخوب 

چکیده:
امروزه اغلب رویکردهای مرتبط با تدوین راهبردهای تولید بر فرایندهای توصیفی و مدل های مفهومی تمرکز می کنند و از این رو فاقد قابلیت ارزیابی میزان حمایت راهبرد تولیدی ازاولویت های رقابتی می باشند و نیز ارزیابی تجانس تصمیمات مختلف راهبرد تولیدی نیز دشوار خواهد بود. این مقاله به ارائه رویکردی برای تدوین راهبرد تولید براساس توسعه کارکرد کیفیت(QFD) می پردازد. lن بعد ، روش شناختی مرتبط با تدوین راهبرد تولیدی براساس QFD گسترش داده می شود که دو مرحله و یازده گام را مقایسه خواهد کرد. چنین رویکردی از QFD به عنوان دستگاه تحول برای متصل ساختن عوامل رقابتی با انواع تصمیمات تولیدی مانند تصمیمات ساختاری و زیرساختی استفاده می کند و نیز QFD را بعنوان ابزار اصلی مراحل مختلف پروسه توسعه راهبردهای تولید بکار می گیرد. نیز، این مقاله نظریه مجموعه فازی و انجمن کیفیت (HOQ) را به منظور فراهم سازی ابزار ساختاری برای کشف نادرستی های ذاتی و ابهامات ورودی های مرتبط با تصمیمات را مجتمع و آنالیز اطلاعات QFD مرتبط با تصمیم گیری ها را تسهیل می سازد. یک بررسی موردی به منظور نمایش چگونگی بهره گیری از رویکرد پیشنهادی در پایان مقاله ارائه شده است.

فلسفه نگهداری و تعمیرات بهره ور فراگیر

نامه الکترونیک چاپ

چکیده:

امروزه در دنیا شركت های تولیدی قبل از هر چیز تلاش می كنند در صحنه رقابت باقی بمانند و به این ترتیب سعی می كنند از سیستم های بهره ور در راستای رسیدن به اهداف خود استفاده كنند. بحث نگهداری و تعمیرات بهره ور فراگیر بحث جدیدی نیست و در اكثر شركت های مطرح بصورت یك امر واجب هر واحد تولیدی در نظر گرفته می شود ولی متاسفانه در ایران این مباحث هنوز جدید وبكر باقی مانده است، هرچند كه بعضی از شركت های تلاش هایی در جهت رسیدن به اهداف TPM داشته اند، ولی بعلت عدم اشراف كامل بر فلسفه TPM، آموزش و توجه به نقش موثر نیروی انسانی به نتایج قابل قبولی نرسیده اند. مطالب زیادی درمورد TPM به رشته تحریر درآمده و معمولا درمقالات تكرار شده ، لذا بنده در این مقاله علاوه بر ذكر خلاصه ای از نوشته ها سعی كرده ام با رویكرد جدیدی ، موضوع TPM را مورد بررسی قرار دهم ، لذا با توجه به مطالعات و تجربه بیش از یك دهه در موضوع TPM امیدوارم بتوان قسمتی از تجربیاتم را به زبان ساده بیان كنم.

نویسنده: محمد ابراهیمی مقدم ، مسئول واحد نت پیشرنگ 1 شرکت ایران خودرو

 
دانلود متن کامل مقاله ... (این مقاله 22 صفحه PDF فارسی و حجم 1.80 مگابایت و مربوط به ششمین كنفرانس ملی نگهداری و تعمیرات سال 89 می باشد.)
 

منبع: betsa.ir

آخرین به روز رسانی در شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۲۲:۲۶

رعایت ایمنی و پیشگیری حوادث در واحدهای صنعتی

نامه الکترونیک چاپ

 
note مقاله
 

خلاصه:

حادثه، اتفاقی است پیش بینی نشده و غیرمنتظره که در حین انجام وظیفه، طی اوقات کار برای کارگری که در کارگاه، سازمان یا موسسه مشغول انجام کار است، اتفاق افتاده باعث ضایعات مادی و انسانی می شود و کارگر آسیب دیده مجبور به ترک محیط کار جهت استراحت و معالجه می گردد. حوادث معمولا بعلت اعمال ناامن کارگر و یا شرایط ناایمن محیط کار بوقوع می پیوندد. اعمال ناایمن محیط کار مربوط به رفتار سازمانی ناصحیح کارگر بوده مانند (حواس پرتی، بی احتیاطی، عدم رعایت عمدی دستورها و....).

شرایط ناایمن محیط کار نقائصی است که در محیط کاری و جود داشته و ارتباطی به رفتار کارگر ندارد مانند (طراحی ناصحیح محیط کار، ناایمن بودن ماشین آلات، فقدان وسائل حفاظتی و ...). اقدامات پیشگیری حوادث در محیط کار معمولا در مرحله نخست شامل اقداماتی است که دولت با وضع قوانین و مقررات انجام میدهد مانند (اقدامات وزارت کار و امور اجتماعی، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سازمان تامین اجتماعی در زمینه بررسی آمار حوادث، آموزش بهداشت شغلی و حفاظت صنعتی، تهیه و توزیع پوسترهای ایمنی و ...).

چهارمین کنفراس بین المللی مهندسی صنایع

کلمات کلیدی: حادثه، اعمال ناایمن، شرایط ناایمن محیط، ایمنی

نویسندگان: مهندس بهزاد فروزانفر، مهندس علیرضا عصاریان، مهندس پروین شفیعی مقدم، دکتر مهدی محمدی

 
دانلود متن کامل مقاله . . . (این مقاله18 صفحه PDF فارسی وحجم 171کیلو بایت (KB) می باشد.)
 

 

منبع: betsa.ir

آخرین به روز رسانی در شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۲۲:۲۰
 
 
 
 


.Reference Industrial Engineering ©2010-2016 By: OMIDIAN Design Group | All rights reserved